I miejsce SP2 w powiatowym turnieju PSSE: Zdrowie i Forma na Piątkę

25 maja 2026r. w naszej szkole odbył się Powiatowy Turniej Zdrowie i Forma na Piątkę zorganizowany w ramach podsumowania kampanii #MojaSzkołaZdrowaSzkoła.
W sportowo-edukacyjnych zmaganiach udział wzięły drużyny ze szkół: SP nr 2 im. A. Mickiewicza w Drawsku Pomorskim, SP nr 1 w Choszcznie, SP w Wierzchowie (gmina Szczecinek), SP im. Wojska Polskiego w Runowie Pomorskim oraz Szkoła Podstawowa w Świdwinie.
Nasza drużyna zaprezentowała się znakomicie! Dzięki świetnej współpracy, dużemu zaangażowaniu i doskonałemu przygotowaniu zdobyła największą liczbę punktów, wywalczyła I miejsce oraz awansowała do kolejnego etapu rozgrywek, który odbędzie się 12.06.2026r. w Szczecinie.
Naszą szkołę reprezentowali: Antonina Pytel 4b, Natalia Cieślik 4b, Ignacy Krey 4a, Ksawery Frankowski 4a, Wojciech Haraszczuk 4b, Tymoteusz Dulek 4b.
Celem turnieju była promocja zdrowego stylu życia poprzez upowszechnianie prozdrowotnych, społecznych, edukacyjnych i wychowawczych wartości sportu. Zawody składały się z dwóch części. Pierwsza obejmowała rywalizację drużyn w formie wyścigów rzędów, natomiast druga polegała na rozwiązaniu testu wiedzy składającego się z 20 pytań dotyczących zdrowia, aktywności fizycznej i zasad zdrowego stylu życia.
Organizatorem wydarzenia była Pani Jolanta Rokosz starszy asystent Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Drawsku Pomorskim, której serdecznie dziękujemy za przygotowanie ciekawego i inspirującego turnieju.
Swoją obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: Państwowi Powiatowi Inspektorzy Sanitarni: Pani Małgorzata Janda (Drawsko Pom.), Pani Aneta Jakubowska (Łobez), Pani Małgorzata Niestój (Szczecinek), Pani Dorota Filip (Świdwin), Pani Marta Mikołajczak- Brusiło (Wałcz), Pan Paweł Mayko (Choszczno). Komisja Sędziowska: Pan Karol Korczyński - Radca Prawny, Pani Agnieszka Strenk - Kurator Sądowy Sądu Rejonowego w Drawsku Pomorskim, Pani Nikoletta Balicka - Promotor Zdrowia PSSE w Wałczu, Pani Paulina Hildebrand- Suchojad - Asystent ONS PSSE w Wałczu.
Serdecznie gratulujemy naszej drużynie wspaniałego sukcesu i dziękujemy za godne reprezentowanie szkoły. Trzymamy kciuki za kolejny etap rozgrywek i życzymy powodzenia w walce o następne zwycięstwa.
Opiekun grupy : Marta Kwiatkowska
Pomoc w organizacji turnieju: M. Kwiatkowska, Ł. Zawiła, A. Stasiak.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!