Konkurs plastyczny "Życie bez nałogów, życie bez przemocy"

W Szkole Podstawowej nr 2 w Drawsku Pomorskim odbył się konkurs plastyczny pod hasłem "Życie bez nałogów, życie bez przemocy" sponsorowany przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konkurs został zorganizowany w ramach projektu profilaktycznego "Nie piję, nie biorę, nie jestem agresorem".
Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia, wolnego od uzależnień i przemocy, a także rozwijanie wśród uczniów świadomości dotyczącej zagrożeń wynikających z nałogów oraz zachowań agresywnych. Uczestnicy w pracach plastycznych przedstawiali wartości takie jak: bezpieczeństwo, szacunek, przyjaźń, odpowiedzialność oraz aktywne i zdrowe spędzanie czasu wolnego.
Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wykazali się pomysłowością, kreatywnością oraz dużym zaangażowaniem. Wszystkie prace prezentowały wysoki poziom artystyczny i w ciekawy sposób nawiązywały do tematyki konkursu.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów:
I miejsca:
Adam Godoń - kl. 7a
Gabriela Kucharska - kl. 6a
Antoni Wróbel - kl. 4b
Jakub Godoń - kl. 5b
II miejsca:
Łucja Jonak - kl. 7a
Liliana Żółtowska - kl. 4b
Hanna Zalewska - kl. 5b
III miejsca:
Zofia Antonowicz - kl. 7c
Jagoda Mazur - kl. 5a
Wyróżnienia:
Lidia Wolańska - kl. 7a
Maja Wolańska - kl. 5b
Blanka Klonowska - kl. 7a
Amelia Majerowska - kl. 7c
Laureaci oraz uczestnicy zostali nagrodzeni upominkami ufundowanymi przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. Konkurs był ważnym elementem działań profilaktycznych szkoły i przyczynił się do promowania pozytywnych postaw wśród dzieci i młodzieży.
Opiekunami projektu były panie Dagmara Lebiedż oraz Aneta Targus, które koordynowały działania związane z realizacją programu profilaktycznego i organizacją konkursu.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!