Doradztwo zawodowe -Spotkanie z żołnierzem

W ramach zajęć z doradztwa zawodowego uczniowie klas 8 mieli okazję spotkać się z emerytowanym majorem Wojska Polskiego Panem Romanem Kowalonkiem. Wielokrotnym uczestnikiem misji zagranicznych w Iraku i Afganistanie. Gość opowiedział o swojej służbie, doświadczeniach zdobytych podczas misji oraz o wymaganiach i wyzwaniach związanych z zawodem żołnierza. Na spotkaniu uczniowie dowiedziei się, jak wygląda droga do służby wojskowej, jakie umiejętności i cechy są ważne w tym zawodzie oraz jakie możliwości rozwoju daje służba w wojsku. Była to również okazja do rozmowy o wartościach takich, jak: odpowiedzialność, współpraca i służba dla kraju. Spotkanie spotkało się z dużym zainteresowaniem uczniów i stanowiło cenne doświadczenie w ramach poznania różnych ścieżek kariery zawodowej.

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!