Wizyta klasy 4b z okazji Światowego Dnia Ziemi

W dniu 22 kwietnia 2026 roku z okazji Światowego Dnia Ziemi uczniowie klasy 4b odwiedzili Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Drawsku Pomorskim. Celem spotkania było zapoznanie uczniów z działaniami podejmowanymi na rzecz ochrony środowiska i przyrody w naszej gminie.
Spotkanie poprowadził pan Andrzej Gałązkiewicz, który w interesujący sposób przybliżył uczniom zagadnienia związane z segregacją odpadów oraz recyklingiem. Dzieci chętnie uczestniczyły w rozmowie i miały okazję zadać wiele nurtujących ich pytań dotyczących omawianych tematów.
W drugiej części spotkania pan Andrzej zaprezentował pomniki przyrody znajdujące się na terenie Parku Chopina, opowiadając ciekawe historie i fakty z nimi związane.
Był to bardzo miło spędzony czas, podczas którego uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat ochrony przyrody i środowiska oraz uświadomili sobie, jak ważne są codzienne działania na rzecz naszej planety.
D. Lebiedź, A. Targus


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!